Nazywam się Piotr Biechoński. Wojskową Akademię Medyczna w Łodzi ukończyłem w roku 1996.

I stopień specjalizacji w dziedzinie psychiatrii uzyskałem w roku 2001. II stopień specjalizacji w dziedzinie psychiatrii uzyskałem w roku 2006.

Doświadczenie zawodowe zdobywałem odbywając staże oraz pracując w Oddziałach psychiatrycznych całodobowych i dziennych, a także w poradniach psychiatrycznych.

Pełniłem rolę konsultanta psychiatry w Oddziałach Szpitalnych o innych profilach oraz w jednostkach penitencjarnych. Odbyłem też 3 miesięczny staż w klinice neurologiczno - rehabilitacyjnej Bavaria - Kreischa w Niemczech.

Obecnie pracuję w Specjalistycznym Psychiatrycznym Zespole Opieki Zdrowotnej w Łodzi im. Józefa Babińskiego w oddziale całodobowym.

Na bieżąco doskonalę wiedzę medyczną zwłaszcza w dziedzinie psychiatrii uczestnicząc w kursach, szkoleniach specjalistycznych aby oferowana przeze mnie pomoc była coraz bardziej efektywna.

Prywatna praktyka psychiatryczna Centrum - Biomed została założona w roku 2004. Nazwa Centrum-Biomed pochodzi od dogodnej lokalizacji w centrum Łodzi w okolicy skrzyżowania ulicy Piotrkowskiej z ulicą Andrzeja Struga (w pobliżu domu handlowego SASPOL) oraz od całościowego - holistycznego rozpatrywania problemów zdrowia psychicznego pacjentów.

W Centrum - Biomed przestrzegane są przepisy rozporządzenia o ochronie danych osobowych - RODO.

Podjęcie leczenia - trudna decyzja

Pierwszy krok w kierunku powrotu do równowagi psychicznej tzn. decyzja o umówieniu się na wizytę u lekarza psychiatry jest najczęściej trudna.

Decyzję tę podejmuje sam pacjent lub osoby z najbliższego jego otoczenia zaniepokojene pogarszającym się stanem psychicznym bliskiej im osoby.

Gdy pojawia się kryzys psychiczny każdy stara się początkowo pomóc sam sobie, np. biorąc w miejscu pracy – urlop, ograniczając obowiązki -zawodowe, domowe, kupując w aptece środki (bez recepty) na uspokojenie, na lepszy sen, na poprawę pamięci itp.

Wczesne objawy wielu zaburzeń psychicznych są trudne do wykrycia. Optymalnym rozwiązaniem dla pacjenta byłoby zgłoszenie się do psychiatry w chwili wystąpienia zwiastunów zbliżającego się kryzysu.

Objawy te bywają często przez pacjenta lub jego najbliższych lekceważone, tłumaczone innymi przyczynami albo traktowane wręcz jako wyraz lenistwa, złośliwości, lub efekt złego wychowania. Objawy, zwłaszcza te, które występują pierwszy raz, są zaskakujące i wywołują bezradność pacjenta, a także jego najbliższych.

Jeżeli objawy nasilają się, nie ma wyboru - należy podjąć leczenie psychiatryczne.

Aspekt społeczny

Zaburzenia psychiczne należą do najsilniej społecznie wykluczających stygmatów. Ludzie cierpiący na zaburzenia psychiczne traktowani są często stereotypowo jako agresywni, nieprzewidywalni, mniej sprawni intelektualnie, staje się to przyczyną powolnego odrzucenia, wykluczenia, degradacji w rodzinie, w miejscu pracy, w społeczeństwie.

Osoby z problemami zdrowia psychicznego przedstawiane są w mediach w sposób pod wieloma względami zniekształcony, np. jako ludzie budzący w swoim otoczeniu lęk, są obiektem żartów, drwin, określane są obraźliwymi epitetami, np. wariat, psychol.

Mimo olbrzymiego postępu medycyny, ułatwionego dostępu poprzez nowoczesne media jak Internet, telewizja, do ogólnej wiedzy z dziedziny psychologii, psychiatrii i o problemach zdrowia psychicznego ogół społeczeństwa wykazuje się brakiem podstawowej wiedzy na temat chorób psychicznych.

Moje kwalifikacje

Certyfikaty, dyplomy, ukończone kursy.